Wycinanie laserem to nowoczesna metoda obróbki, która cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, czym jest cięcie laserem, cennik oraz od czego zależą koszty. W tym artykule odpowiadamy na pytanie ile kosztuje cięcie laserem i czym się wyróżnia.

Czym jest cięcie laserem?

Wycinanie laserem to sposób na obróbkę rozmaitych materiałów i powierzchni. Laser zapewnia zachowanie największej staranności i dokładności, co wpływa na jakość oraz wygląd realizacji. Ta innowacyjna metoda wypiera z rynku przecinarki taśmowe i tarczowe, ze względu na precyzję wykonania oraz ekonomiczne wykorzystanie materiałów. Przecinarki laserowe działają w sposób zautomatyzowany, co oznacza łatwą obsługę oraz szybkie cięcie. Gorąca wiązka lasera umożliwia wykonywanie różnego rodzaju wzorów, a także wycinanie elementów blachy lub metali.

Możliwość tworzenia misternych geometrycznych wzorów w każdym kształcie, wszechstronność zastosowania oraz gwarancja powtarzalności to największe zalety tej metody obróbki. To wszystko wpływa na cenę realizacji tej usługi – warto wiedzieć, od czego uzależnione są koszty cięcia laserem.

Koszt cięcia laserem – od czego zależy?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje cięcie laserem? Wycinanie laserowe i cennik zależą od kilku czynników.

  • Czas maszynowy oraz narzędzia – aby cięcie laserowe było możliwe, niezbędne jest użycie najnowocześniejszych i innowacyjnych maszyn. Specjalistyczne narzędzia oraz wykwalifikowany zespół fachowców jest w stanie zapewnić najlepsze efekty o wysokiej precyzji. Aby mieć pewność, że cięcie laserem będzie wykonane z największą dokładnością w profesjonalny sposób, warto decydować się na usługi firm, które dysponują odpowiednio wyposażonym i dostosowanym parkiem maszynowym.
  • Grubość i rodzaj materiału – to czynniki, które mają największy wpływ na cenę usługi. Jak obliczyć koszt cięcia laserem? Warto zacząć właśnie od wyboru rodzaju materiału, który chcesz poddać obróbce, a także grubości blachy. Zwróć uwagę na gatunek materiału (stal nierdzewna, czarna lub ocynkowana) oraz grubość (im cieńszy materiał, tym zazwyczaj niższa cena).
  • Charakter zlecenia – stopień skomplikowania realizacji jest mocno związany z ceną, jaką zapłacisz za usługę. Finalny koszt będzie więc zależał od długości cięcia, rozmiaru, kształtu i skomplikowania wycięć, a także ilości wypaleń i rodzaju detali, jakie zawiera wycinanie laserowe w metalu. Cennik może być również uzależniony od wielkości zamówienia oraz ilości elementów, które chcesz poddać obróbce.

Cięcie laserem – cena

opt-lasers

Wiesz już, czym jest cięcie laserem oraz od czego zależy koszt usługi. Ceny sporządzane są na podstawie czasu maszynowego i są uzależnione od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na realizację tej usługi. Widełki czasu maszynowego oscylują pomiędzy 500 a 800 złotych netto za godzinę. W wielu firmach istnieje również minimalna kwota zamówienia, od której cena idzie w górę w zależności od omówionych wyżej czynników. To wszystko sprawia, że ciężko jest jednoznacznie określić, ile kosztuje wycinanie laserem. Cena jest często mocno związana z jakością usługi, dlatego przed podjęciem decyzji warto dobrze zapoznać się z ofertą danej firmy.

Podsumowanie

Profesjonalna obróbka metali metodą laserową to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na powtarzalności wymiarów, wysokiej precyzji i wszechstronności zastosowania. Firma Frasmet oferuje usługi, które spełniają wszystkie te kryteria. Zespół doświadczonych fachowców i dobrze wyposażony park maszynowy to gwarancja nienagannych efektów. Oprócz cięcia laserem oferujemy gięcie blachy, malowanie proszkowe, pemowanie oraz spawanie. Zapraszamy do skorzystania z usług Frasmet już dziś!

Call Now Button