Do tego, by obróbka metalu wypadła pomyślnie, potrzebne będą maszyny do gięcia blach. Tego typu sprzęt znajduje zastosowanie w wielu różnych zakładach przemysłowych. Jakie maszyny do obróbki blach są najbardziej przydatne i czym charakteryzują się wybrane rodzaje? Odpowiadamy!

Jakie maszyny do gięcia blach wybrać? Nasze podpowiedzi

Jeśli stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim jest obróbka plastyczna metalu, to odpowiedni sprzęt jest najważniejszy. Zaginarki do blach, rur czy profili przede wszystkim usprawniają procesy produkcyjne. Umożliwiają również tworzenie małych części, które będą dopracowane nawet w najmniejszym szczególe. Precyzyjne kształtowanie rur, profili czy prętów nie będzie żadnym problemem – i to bez względu na to, z jakich metalów są one wykonane.

Jakie są rodzaje maszyn do gięcia blach? Tego typu sprzęty dzielą się na trzpieniowe oraz beztrzpieniowe. Pierwszy rodzaj urządzeń charakteryzuje się wysoką wytrzymałością; drugi z kolei przeznaczony jest do gięcia materiałów cienkościennych, a także dużych promieni. Warto wspomnieć także o prasach hydraulicznych, które odznaczają się doskonałą precyzją, a także pozwalają na dużą powtarzalność. Prasy hydrauliczne to także wysoka siła nacisku, co oznacza, że urządzenie takie można wykorzystywać nawet do gięcia grubych oraz twardych elementów z blachy. 

Maszyny do gięcia blachy – jak wybrać?

Szukając odpowiedniej maszyny do gięcia blach, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich jest mobilność; w wielu przypadkach możliwość przenoszenia maszyny ma kluczowe znaczenie. Warto sprawdzić także rodzaj napędu oraz moc silnika; to od tych parametrów zależy, czy zakupione przez nas urządzenie sprawdzi się w danej sytuacji. 

Dobrze jest zainwestować w maszynę uniwersalną, dzięki czemu będziemy mogli z niej korzystać w różnych okolicznościach. Istotnym czynnikiem jest także łatwość obsługi; zbyt skomplikowane urządzenia mogą sprawić, że nie będziemy w stanie wykorzystać wszystkich ich funkcji. Kluczowe znaczenie w wielu przypadkach ma także prędkość pracy – kupując maszyny do gięcia blach zadbajmy o to, by były one szybkie i precyzyjne. 

Jednym z wielu działań, jakie wykonujemy dla klientów, to także profesjonalna obróbka metali. Wykorzystujemy do tego procesu wyłącznie precyzyjne i szybkie urządzenia, które działają wydajnie. Współpraca z naszą firmą to również możliwość skorzystania z takich usług, jak:

  • gięcie blachy,

  • cięcie laserem, 

  • malowanie proszkowe, 

  • pemowanie, 

  • spawanie.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą; wierzymy, że zarówno nasze doświadczenie, jak i umiejętności, przydadzą się naszym potencjalnym klientom. Chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie oraz pomożemy wybrać najlepszą do danej sytuacji maszynę. Współpraca z nami to gwarancja sukcesu w różnych pracach budowlanych!

Call Now Button