Możliwość obróbki plastycznej metalu to ogromne udogodnienie, które pozwala na stworzenie z tego materiału wielu praktycznych elementów. Jak wygląda proces gięcia blach, który jest nieodzownym elementem w przypadku wielu branż? Jeśli interesuje Cię ten temat, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Etapy procesu gięcia blachy, czyli od czego się zaczyna

Ukształtowanie tak trwałego i solidnego materiału, jakim jest metal, składa się z kilku etapów. Do tego, by taki proces mógł zakończyć się spodziewanym efektem, potrzebne są jednak odpowiednie maszyny. Jak wyglądają poszczególne etapy gięcia blachy?

Zazwyczaj wyróżnia się trzy fazy: gięcie sprężyste, gięcie plastyczne, a także dotłaczanie. Pierwsza faza polega na wstępnym kształtowaniu metalu. W tym czasie nie dochodzi jednak do ostatecznych zmian w materiale; pojawiają się one później. Trwała modyfikacja powstaje w drugim etapie; dotłaczanie z kolei pozwala na uzyskanie takiej formy metalu, jaka była zaplanowana na początku. 

W skład wymienionych etapów wchodzą jeszcze inne działania, które umożliwiają stworzenie dokładnie potrzebnej formy. Mowa tu między innymi o wyginaniu, zaginaniu, prostowaniu, a także wielu innych. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb osoby, która zleca czynność gięcia blachy specjalistom. 

Sposoby gięcia blach

Precyzyjne zgięcie blachy wymaga stosowania profesjonalnych urządzeń. Doskonale sprawdzają się do tego giętarki do blach lub prasy hydrauliczne. Tego typu sprzęt nie tylko działa niezawodnie, ale pozwala również na szybkie wykonywanie zamierzonej obróbki materiału. Maszyny są również łatwe w obsłudze, co również ma ogromne znaczenie. Standardem jest jednak wykorzystywanie do gięcia blachy nowoczesnych maszyn CNC. Wykorzystujące innowacyjne technologie urządzenia są sterowane numerycznie, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu obróbki. Sprzęt ten pozwala również na osiągnięcie większej powtarzalności, co znacznie przyspiesza cały proces. Używanie maszyn CNC praktycznie eliminuje jakiekolwiek błędy w przygotowaniu odpowiedniego kształtu materiału. 

Gięcie blachy to proces, który przydaje się w wielu różnych branżach. Jego efekty można spotkać praktycznie wszędzie; odpowiednio obrobione blachy wykorzystuje się w robotach dekarskich, przemyśle elektronicznym, a także branży motoryzacyjnej. Jeśli poszukujesz firmy, która specjalizuje się właśnie w tego typu procesach, trafiłeś idealnie! Jako specjaliści od gięcia blach, proponujemy klientom innowacyjne usługi. Nasza oferta obejmuje takie działania, jak:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu praktykach, zatem chętnie pomożemy każdemu klientowi. Warto przy okazji dodać, że proponujemy klientom nie tylko sprzedaż maszyn niezbędnych do gięcia blachy, ale również ich korzystny cenowo wynajem. Zapraszamy – współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia, o czym przekonało się już wielu klientów z całej Polski.

Call Now Button