Potrzebne Ci malowanie proszkowe i chcesz wiedzieć, ile kosztuje? Z całą pewnością taki sposób pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni jest obecnie bardzo popularny. Na czym polega malowanie proszkowe? W czasie malowania specjalna farba proszkowa rozprowadzana jest równomiernie, dzięki natryskowi elektrostatycznemu lub elektrokinetycznemu. Pozwala to na uzyskanie powłoki o wyjątkowej gładkości, a jednocześnie niebywale trwałej. Wskazuje się również na jej doskonałe parametry technologiczne. 

Do jakich powierzchni wykorzystuje się malowanie proszkowe?

Popularne jest malowanie proszkowe elementów takich jak bramy, balustrady, karoseria samochodowa, ramy rowerowe, a także felgi aluminiowe i stalowe. Proces ten wykorzystuje się do renowacji różnych przedmiotów. W związku z tym często powiązany jest z piaskowaniem. Nałożenie farby w taki sposób na stalowe ogrodzenie da świetny efekt ostateczny, a co najważniejsze całość będzie bardzo trwała. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje lakierowanie proszkowe, to należy zaznaczyć, że cena usługi może różnić się zależnie od regionu kraju, czy konkretnego warsztatu. Oczywiście olbrzymie znaczenie ma również ilość m2 do pokrycia, czyli wymiar. 

Malowanie proszkowe — ile kosztuje i od czego zależy cennik?

Pozostańmy przy temacie tego, co będzie miało wpływ na ostateczną wycenę malowanej powierzchni. Z pewnością lakiernia poda nam cenę już w czasie początkowych ustaleń. Przede wszystkim pod uwagę brana będzie specyfika pokrywanej powierzchni. Przykładowo średnia cena za malowanie aluminium jest wyższa niż w przypadku elementów wykonanych ze stali. Jednak pod uwagę należy brać również stan przedmiotów, jakie mają być malowane.

Jeśli szukamy rozwiązania ekonomicznego, to najtańsze będzie malowanie surowej stali. Takiej powierzchni nie trzeba bowiem dodatkowo wygładzać i przygotowywać. Oznacza to, że za malowanie używanych felg czy karoserii zapłacimy już odpowiednio więcej. W takich wypadkach bowiem przed położeniem nowej powłoki konieczne będzie piaskowanie. Ceny są odpowiednio wyższe w większych miastach, takich jak np. Warszawa. 

Jakie są dokładne ceny malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe surowej stali oscyluje w zakresie 50-70 zł za m2. Jeśli konieczne jest piaskowanie, to trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić drugie tyle. Z kolei malowanie proszkowe, w którym wykorzystany zostanie najpierw podkład, a następnie nałożony kolor to koszt od 90 do 110 zł na m2. Są to ceny brutto, czyli zawierają już podatek VAT. Jeśli więc np. zastanawiasz się, ile kosztuje malowanie proszkowe bramy, to musisz sprawdzić ile m2 będzie do pomalowania i pomnożyć to przez odpowiednią stawkę. Najlepiej jednak zorientować się w cenach w wybranej lakierni. 

Malowanie proszkowe to profesjonalna obróbka metali, dlatego z pewnością zainteresują Cię również takie kategorie jak:

Korzystając z takich nowoczesnych rozwiązań rzemieślniczych, odpowiednio zabezpieczysz metal przed korozją oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i będzie się on doskonale prezentować. 

 

Call Now Button